0 (0 Reviews)
From: 655€
0
(0 review)
Check
Süre

7 gece 8 gün

Tur Tipi

Paket Tur

Grup Sayısı

1 kişi

Rehberlik Dili

Türkçe

Tur Hakkında

1.GÜN

SABİHA GÖKÇEN – BUDAPEŞTE
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde en geç saat 09:30’da hazır bulunmanızı öneririz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC331 no’lu tarifeli seferi ile saat 11:45’de Budapeşte’ye hareket, yerel saat ile 12:50’da varış. Rehberimizle buluşma ve şehir turu için merkeze hareket. Panaromik olarak gerçekleştireceğimiz turumuzda, Kahramanlar Meydanı, Octagon Meydanı, Tarihi Buz Pateni Salonu, Vajdahunyad Şatosu, Andrassy Caddesi, Parlamento ve Opera binası görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenlenecek Çigan Gecesi Turuna (65 Euro) katılabilirler. Çigan müziği eşliğinde folklorik dansların ve zaman zaman sizlerin de katılacağı şovların yapıldığı Macar restoranında geleneksel yemekler ve şarap ile eğlence dolu bir Macar gecesi yaşıyoruz. Geceleme otelimizde.

2.GÜN

BUDAPEŞTE (ESZTERGOM-STUROVO-SZENTENDRE)
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası serbest zamanlı şehri keşfedebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Esztergom & Sturovo (Slovakya) & Szentendre Gezisi’ne katılabilirler (65 Euro). Macaristan’ın ilk başkenti ve Roma Kilisesi’nin merkezi olan Estergom’da Macaristan’ın en büyük kilisesi ve başpiskoposluk merkezi olan Estergom Bazilikası ziyaret edilecektir. Bazilika’nın bulunduğu tepeden bakınca batı-doğu istikametinde akan Tuna nehri ve nehrin hemen karşısında yer alan Slovakya toprakları görülmektedir. Estergom şehrinin karşı kıyısındaki Slovakya topraklarındaki Sturovo şehrini ziyaret edip Visegrad’dan üzerinden Szentendre’ye hareket.Sanatçılar kasabası olarakta bilinen; dar, dolambaçlı sokakları ve mimarisi ile tipik Akdeniz kasabası havasını yansıtır. Günümüzde Szentendre, Tuna Bandı olarak adlandırılan yazlık bölgenin başlangıcı olarak Budapeşte’lilerin yazlık evlerinin olduğu kesimdir. Çok sayıda kilisenin bulunduğu kentte sokak kahvelerinde oturmak yada otantik dar sokaklarında yürüyüş yapmak çok keyiflidir. Macaristan’ın en çok turist çeken yerlerinden olan Szentendre bu nedenle alışveriş cenneti haline gelmiştir. Elişi örtüler, porselen – cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkan vardır. Turumuzun sonunda otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri’nde Tekne Turu’na katılabilirler (30 Euro). Kıyılarında Budapeşte’nin en önemli tarihi binalarının bulunduğu ve şehrin simgesi sayılan Tuna Nehri’nde 1 saatlik tekne gezisi sırasında ikram edilen içeceğinizi yudumlarken şehrin en güzel haliyle fotoğraflayabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

3.GÜN

BUDAPEŞTE-(BRATİSLAVA TURU 40 EURO YERİNE ÜCRETSİZ GERÇEKLEŞECEKTİR)-VİYANA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası Viyana’ya hareket ediyoruz. Rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği BRATİSLAVA TURU 40 EURO YERİNE ÜCRETSİZ OLARAK VERİLECEKTİR. ‘Yeni Köprü’ ile Bratislava’ya giriş yapıyoruz. Marton kilisesi ve Yahudi anıtını gördükten sonra Mozart Evi,Mihail kapısı,Franz List Evi,eski parlamento binası,Matyas Üniversitesi,Ana Meydan ‘Roland Heykeli’,Eski Belediye Binası,Bratislava’nın şans getiren sembol heykeli Cumil’in şapkasına dokunup bir diğer popüler temalı heykeli görüyoruz. ‘Schöne Naci’ yani ‘İyi Nazi’ (Lamar Ignac),ulusal tiyatro binası, Hvezdoslav meydanında serbest zaman sonrası Bratislava’dan ayrılıyoruz. Tur bitiminde Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Panaromik olarak gerçekleşecek Viyana şehir turumuzda; Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Belediye Binası, Parlamento Binası, Üniversite, Votiv Kilisesi, Maria Teresa Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Grinzig turuna (65 Euro) katılabilirler. Bir bağcılık köyü olan ve özellikle beyaz şarapları ile ün yapmış olan Grinzing Köyü şimdilerde otantik binaları ve tipik restoranları ile turistlerin uğrak yeri olmuştur. Viyana’nın 20 dk. kadar dışında olan Grinzing’de alınacak yemek sırasında akordeon ve keman eşliğinde eğleneceğiz. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelinizde.

4.GÜN

VİYANA
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zamanlı vakit geçirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tam Gün sürecek Viyana Ekstrem (45 Euro) turuna katılabilirler. Turumuz esnasında Schönbrunn Sarayı ve bahçeleri, Belveder Sarayı, Hundert Wasser binası ve pasajı, Hofburg sarayı ve kahramanlar meydanını görüyoruz. Schönbrunn Sarayı; Avusturya’yı ve neredeyse Avrupa’daki çoğu kenti yıllarca yönetmiş olan Habsburg Hanedanı’nın kendileri için yaptırdığı yazlık sarayıdır. Avusturya’ya dair birçok önemli eseri barındıran bu saray gözlerinizi kamaştıracak. Tur bitiminde otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Klasik Müzik Konseri Turu’na (65 Euro) katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

5.GÜN

VİYANA – (CESKY KRUMLOV) – PRAG
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Prag’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde bir ortaçağ masal kenti olan ve rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cesky Krumlov turuna (55 Euro) katılabilirsiniz.(tura katılmayan misafirlerimiz dinlenme tesisinde vakit geçirebilirler.) Vltava Nehri’nin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken bu şirin şehri tanıma turumuzda etkileneceğiniz turlarımız arasındadır. UNESCO miras listesinde olan Cesky Krumlov tam bir ortaçağ kentidir. Şehirde St. Vitus Kilisesi ve 13. yy da yapılmış olan Cesky Krumlov Kalesi dikkat çeken iki önemli yapıdır. Kale içersinde bulunan kuleden tüm şehri izleme imkanı bulabilirsiniz. Turumuzun bitiminde Prag’a hareket. Varışımızın ardından panaromik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Karlova Caddesi, Başbakanlık Binası, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat ve Paris Caddesi görülecek önemli yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer ve giriş işlemlerimiz sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Vltava nehrinde tekne turuna (55 Euro) katılabilirler. Prag’daki gecenizi oldukça değişik ve etkileyici bir atmosferde değerlendirmek isterseniz turumuz tam size göre. Prag’ı ikiye bölen Vltava Nehri üzerindeki gezi boyunca, Ulusal Tiyatro, Charles Köprüsü, Prag Kalesi Manzarası’nı seyrederken teknede ikram edilen içeceğinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Tur bitiminde otelimize transferimiz gerçekleşiyor.Geceleme otelimizde.

6.GÜN

PRAG (KARLOVY VARY)
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği  Karlovy Vary turuna (60 Euro) katılabilirler. Karlovy Vary, 1358 yılında 4. Charles tarafından bulunan, dünyaca ünlü termal bölgedir. Serbest süremizde şehir etrafında yürüyüş ve alışveriş yapabilirsiniz. Tur bitiminde Prag’a dönüş. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği; Prag Kalesi turuna (20 Euro) veya Akşam saatlerinde Folklorik Çek Gecesi turuna (65 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde.

7.GÜN

PRAG (DRESDEN)
Sabah kahvaltı sonrası gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dresden(70 Euro) ve/veya Terezin Nazi Kampı(50 Euro) turlarına katılabilirler (Katılım durumuna göre turlardan biri ya da iki tur birlikte(100 Euro) düzenlenebilir) Dresden Turu: Prag’tan Elbe nehri boyunca keyifli ve müthiş manzaralı bir yolculuk. Dresden, ufak ve şirin eski Doğu Almanya’da bir ortaçağ şehri. Demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutlar dikkat çekiyor. “ Elbe’nin Floransa’sı ünvanını hakeden bir şehir. Eski şehirdeki; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche ( Kadınlar Kilisesi ) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi panoramik gezilecek yerler arasındadır. Terezin Nazi Kampı: Prag’tan yaklaşık 50 dakikalık mesafede bulunan Terezin, Çek Cumhuriyeti’ndeki en büyük nazi kampıdır. 1780 yılında küçük kale olarak inşa edilmiştir. 2. Dünya Savaşı’nda Almanların Çekoslavakya’ya girişi ile birlikte bu kale toplama kampına dönüştürülmüş ve Getto’da yaşayan Museviler ve Çingeneler burada çalışma kampı adı altında tutulmuştur. Geceleme otelimizde. 

8.GÜN

PRAG – SABİHA GÖKÇEN
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve çıkış işlemlerimizin ardından havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC302 nolu tarifeli seferi ile saat 16:25’de İstanbul’a hareket, 20:00’de varış ve turumuzun sonu.

Öne Çıkanlar

 • GENEL UYARILAR & NOTLAR
 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotour’a bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Prontotour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Prontotour havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Prontotour hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Dahili/Harici Hizmetler

 • Seyahate Dahil Olan Hizmetler
 • Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile S.Gökçen - Budapeşte ve Prag - S.Gökçen uçak biletleri
 • Özel aracımız ile program yer alan şehirler arası ulaşım
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Belirtilen oteller veya benzerlerinde Budapeşte'de 2 gece, Viyana'da 2 gece, Prag'da 3 gece olmak üzere toplam 7 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Panoramik Prag, Viyana ve Budapeşte şehir turları *Müze girişlerini içermez
 • Tüm Tur boyunca PRONTOTOUR Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası *Mesleki sorumluluk sigortasıdır
 • KDV Dahildir.
 • Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler
 • Macar veya Çek Schengen vize ücreti ve vize hizmet bedeli (Macar veya Çek Schengen Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Ekstra turlar *Ekstra tur günleri değişebilir
 • Yurt dışı çıkış harcı *İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz
 • Şoför bahşişleri kişi başı 5 Euro rehberimiz tarafından toplanacaktır. (Zorunludur)
 • Şehir vergileri
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarından ve bagaj hırsızlığından, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

Durations

7 Gece - 8 Gün

Language

Türkçe

Tour's Location

From: 655€

Owner

yonetim

Member Since 2024

Diğer seçeneklerimiz