0 (0 Reviews)
From: 0€
0
(0 review)
Check
Süre

7 gece 8 gün

Tur Tipi

Paket Tur

Grup Sayısı

10 kişi

Rehberlik Dili

Türkçe

Tur Hakkında

1.GÜN

İSTANBUL HAVALİMANI– MİLANO (COMO GÖLÜ)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1873 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:55’de  Milano’ya hareket. Yerel saate göre 09:50’de Mİlano Havalimanı’na varışımızın ardından tüm grubun katılım şartı ile ekstra olarak Como Gölü Turu düzenlenecektir. Ardından panoramik şehir turu için Milano’ya hareket. Akşam üzeri yapılacak şehir turunda; Galleria, Duomo katedrali, Scala Meydanı ve Fortezza görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

COMO GÖLÜ TURU 40 EURO (07-12 YAŞ 20 EUR) : İtalya’nın kuzeyinde bulunan ve İtalya’nın en büyük 3. Gölü olan Como Gölünün muhteşem doğası ve insanı büyüleyen manzaraları eşliğinde gezerken gölün karşı yakasında ünlü isimlerin evlerini görme şansı bulabilirsiniz. Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti + Tekne Turu

2.GÜN

MILANO – VENEDİK (GONDOL TURU)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Venedik’e hareket. Venedik Tronchetto Meydanı’na varışımızın ardından panaromik şehir turumuz için San Marco Meydanı’nda buluşma. Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turunda; San Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Gondol Turu düzenlenecektir. Tur bitimi otelimize hareket. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN

GONDOL TURU 25 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO) : Venedik’in simgelerinden biri olan geleneksel Gondollar ile yapacağımız bu turumuzda Venedik’in kanallarını görme imkanı elde edeceksiniz.**Önemli Not: Gondol gezisi min. 6 kişi ile yapılmaktadır. Dahil olan hizmetler: Gondol gezisi

VENEDİK (BLED & LJUBLJANA TURU)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Bled Gölü & Ljubljana Turu düzenlenecektir. Turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled Gölü. Gezimiz Eski Yugoslavya`nın güçlü şehri, Slovenya`nın başkenti Ljubljana`da devam edecek. Tur bitimi otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

BLED GÖLÜ&LJUBLJANA TURU 100 EURO (07-12 YAŞ 50 EURO) : Turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled Gölü. Gezimiz Eski Yugoslavya`nın güçlü şehri, Slovenya`nın başkenti Ljubljana`da devam edecek. Avusturya mimari kültürü ile harmanlanmış bu güzel öğrenci şehrinde keyifli bir şehir turunun ardindan tekrar İtalya`ya geri dönüyoruz.Dahil olan hizmetler: Ulaşım + rehberlik

4.GÜN

VENEDİK – FLORANSA – MONTECATINI (FERRARA)

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Venedik’e hareket.Misafirlerimiz yol üzeri extra olarak düzenlenecek olan Ferrera Turu’na katılabilirler.Katılım sağlamayan misafirlerimiz rehberimizin belirleyeceği yerlerden tur bitimi alınacaktır.Venedik’ ten hareketimizin ardından Emiglio Romagna Bölgesi’nin Po Nehri’nin hemen bitişiğine kurulmuş olan, otantik meydanları ve sokaklarıyla; kalesi ve katedrali ile göz kamaştıran ve tüm sur içiyle UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan özel bir şehri,Ferrara’yı gezmek üzere duruyoruz.Ferrara gezimizin ardından Floransa’ya hareket. Rönesans’ın doğduğu şehir olan Floransa da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio ve Piazza Signoria görülecek yerler arasındadır.  Tur bitimi otelimize hareket. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

FERRARA 25 EURO (07-12 YAŞ 25 EURO) : Ortaçağ – Rönesans şehri olan Ferrara’da Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır.Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

5.GÜN

MONTECATINI (SIENA & PISA & SAN GIMIGNANO)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden Siena & Pisa & San Gimignano  Turu düzenlenecektir. Tur bitimi otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

PISA & SIENA & SAN GIMIGNANO TURU 100 EURO (07-12 YAŞ 50 EURO): İtalya’nın en önemli sembolü, eğikliği 5,5 metreyi bulmasına rağmen, hala ayakta durması mucize kabul edilen, meşhur Pisa kulesinin görülmesi. Daha sonra İtalya’nın en tipik kasabası olan dünyaca ünlü Palio yarışlarının yapıldığı ve Ortaçağın günümüze en güzel şeklide yansıdığı Siena kentinin gezilmesi. Ardından Roma İmparatorluğu zamanında konumu itibariyle tepede bulunmasından dolayı garnizon olarak kullanılmış etrafı surlarla çevrili San Gimignano’nun gezilmesi. Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti

6.GÜN

MONTECATINI – ROMA

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve  Başkent Roma’ya hareket;varışımızın ardından yapılacak olan panoramik şehir turunda Colesseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuela Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso ve Circus Maximus görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize hareket. Odaların alınmasının ardından serbest zaman.Geceleme otelimizde.
ROMA (DAĞ KÖYLERİ & TURU ANTİK ROMA ve VATİKAN TURU)
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu edenler rehberin düzenleyeceği ekstra olarak Dağ Köyleri ve Antik Roma & Vatikan Turuna katılabilirler.Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelimizde.
DAĞ KÖYLERİ TURU 90 EURO (07-12 YAŞ 45 EURO) : Turumuzun ilk durağı Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo. Ardından göl kıyısında yer alan Nemi köyüne gidiyoruz. Bölgenin meşhur dağ çileklerinden yapılmış turtalarımızı yedikten sonra serbest zamanımızda köyde gezerek dağ çileklerinden yapılmış birçok üründen satın alma fırsatı buluyoruz. Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik Hizmeti + Dağ Çilekli Turta ikramıANTİK ROMA ve VATİKAN TURU :İtalya’nın en güzel şehirlerinden olan ve yürüyerek yapacağımız panoramik Roma turumuza; Colleseum ‘dan başlayacağız. İmparatorluk Forum yolundan devam ederken Forum, Roma Belediye Binası, Marcus Aurelius Heykeli, Capitol Müzeleri hakkında bilgi alacağız. Ardından Venedik Meydanı’na gelip, ara sokaklardan Pantheon’a geçeceğiz. Pantheon’un içini gezdikten sonra aracımıza geçerek Vatikan’a transfer olacağız. Aziz Melek Şatosu ve Roma’nın ünlü köprülerinin hikayesinin ardından Vatikan’ın Bernini Meydanı’nda yapılacak anlatım ile turumuz burada sona erecektir. Dahil olan hizmetler: Ulaşım + Rehberlik

7.GÜN

ROMA – İSTANBUL HAVALİMANI

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Havalimanı’na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardında Türk Havayolları’nın TK1864 sefer sayılı uçuşu ile 19:45’de İstanbul’a hareket. Yerel saate göre 23:30’da İstanbul Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Dahili/Harici Hizmetler

 • Seyahate Dahil Olan Hizmetler
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Havalimmanı - Milano (Bergamo Havalimanı) gidiş, Roma - İstanbul Havalimanı dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • 3*uzak otellerde toplam 7 gece oda oda-kahvaltı (continental) dahil konaklama
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı ve şehirler arası transferler
 • Panoramik Milano, Venedik, Floransa ve Roma şehir turları
 • Prontotour Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Havalimanı güvenlik ve yer hizmeti vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki Zorunluluk Sigortasıdır )
 • K.D.V dahildir
 • Seyahate Dahil Olmayan Hizmetler
 • İtalya vize ücreti ve vize hizmet bedeli 165 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra turlar
 • Şehir vergileri
 • Konaklama vergileri
 • Vaporetto ücreti
 • Ören yerleri ve müze girişleri
 • Dahil olan hizmetlerde açıkça belirtilmemiş tüm hizmetler
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) vize reddinde %25, sağlık sebepleri nedeni ile %15 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • GENEL UYARILAR & NOTLAR
 • Süper Promosyon turlarımızda misafirlerimiz tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz.
 • Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
 • Rehberimiz turlarımızın içeriğine bağlı kalmak şartıyla, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerde de geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerlerinin girişlerini içermemektedir. Şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlı bir turdur.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak)3.yatak ek yatak veya sofa bed olup standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitliğe göre 3 kişilik oda rezervasyonu yapılmaktadır. Triple odalar ek yatak nedeniyle diğer odalardan daha küçükmüş gibi görünebilir.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı oda da konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 – 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dır.
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkede ki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklik göstermektedir.
 • Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşu kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Prontotura bildirilmelidir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Pronto turun sorumluluğunda değildir.
 • Turun satın alınması sırasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının doğru olarak bildirilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak biletlerin iptal ve değişiklik ceza bedelleri misafirden tahsil edilir.
 • Pronto Tour vize alımlarında konsolosluk ve misafirlerimiz arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya ret vermesi Prontotur’un sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızda belirtilen vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında belirtilmiştir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklarından kontrol edebilirler.
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 aylık geçerlilik süresine sahip olması gerekmektedir.6 aydan az geçerlilik süresi olan bir pasaportla seyahat eden misafirlerimiz seyahat ettikleri ülkenin pasaport polisleri tarafınca ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.
 • Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında satışa sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.
 • Promosyon ibaresi olan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal veya değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz?) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Satın almış olduğunuz programın grup biletinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızda ki her uçuş mil garantisi vermez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik göstere

Durations

7 Gece - 8 Gün

Language

Türkçe

Tour's Location

From: 0€

Owner

yonetim

Member Since 2024

Diğer seçeneklerimiz