Yurtiçi Kültür Turları

YURTİÇİ TURLAR

BATI KARADENİZ TURU: DÜZCE – AKÇAOVA – BOLU – SAFRANBOLU – AMASRA

0 (No Review)

Kültür Turları

Kültür turları, dünyanın dört bir yanındaki turistlerin Türkiye’ye büyük ilgi duymasının başlıca nedenleri arasında yer alıyor. Dünya mimarisinde iz bırakmış tarihi yapılar, yüzyıllar boyunca hüküm süren medeniyetlerin ölümsüz eserleri, tarih severlerin odak noktası olmayı başarıyor. UNESCO koruma listelerine girmeyi başarmış doğa harikaları ve birbirinden güzel eserleri sergileyen müzeleriyle tam bir kültür turizmi cenneti olan Türkiye, her geçen gün daha fazla ziyaretçiyi ağırlamayı başarıyor.

TSA Travel; doğudan batıya, kuzeyden güneye tam bir kültür coğrafyası olan bu toprakların sırrını keşfetmek isteyen gezginler için son derece büyük avantajlar sağlıyor. Yurt içi gezi turları sayesinde Anadolu’nun saklı cennetlerini yakından görme fırsatı tanıyan TSA Travel, günübirlik kültür turları ve 2 günlük yurt içi turlar gibi son derece cazip seçenekleriyle seyahat severleri heyecanlandırıyor.

Haftasonu Kültür Turları

Yurt içi kültür turları arasında hem hafta sonu seyahat şansı veren hem de hafta içi günlere özel düzenlenen tur çeşitleri bulunuyor. Geniş bir süre ve yüksek bütçe ayırma zahmetine gerek bırakmayan bu turlar, ziyaretçilere büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca, seyahat severlerin kısa sürede pek çok kültürel destinasyonu ziyaret edebilmesine olanak tanıyor. Ziyaret edilen yerde bir gece kalınması sebebiyle zengin bir deneyime dönüşen kısa süreli turlar, otobüs ya da uçakla ulaşım gibi seçenekler de sunuyor.

Haftasonu Kültür Turları İçin TSA Travel’da Öne Çıkan Seçenekler:

  • Batı Karadeniz Turu: Program, Batı Karadeniz’in en etkileyici bölgeleri olan Amasra, Kemere Köprüsü, Safranbolu ve Yörük Köyü’nü kapsıyor. Batı Karadeniz turu, sizi bembeyaz tarihi evleri, mavi bayraklı denizi ve temiz havasıyla dikkat çeken Amasra’dan sonra yine tarihi dokusu olan Safranbolu bölgesinin güzelliklerini keşfetmeye davet ediyor.

  • Edirne – İğneada Turu: Tur, Edirne’nin doğa harikası olan İğneada’yı, Dupnisa Mağarası’nı, Beğendik Köyü’nü ve Edirne’deki tarihi yapıları kapsıyor. Mimar Sinan’ın ustalık eseri olarak tanımladığı Edirne Selimiye Camii ve Erken Osmanlı Dönemi’nde başkentlik yapmış olan Edirne’nin Osmanlı yapıları, rehber eşliğinde ziyaret edilebiliyor.

  • Göbeklitepe – Halfeti – Gaziantep Turu: Dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe, Şanlıurfa’nın tarihi yapıları, Halfeti ve Gaziantep, tur kapsamında ziyaret ediliyor. İnsanlık tarihinin baştan yazılmasına sebep olan bu özel kazı alanı, dünyanın dört bir yanından misafir ağırlıyor. Ayrıca, bölgede Gaziantep Kalesi, Zeugma Mozaik Müzesi, Rumkale gibi onlarca önemli durak noktası bulunuyor.

  • Ormanya Turları: Yakın bölgeleri haftasonu gezileri ile keşfetmek isterseniz Ormanya turları tam size göre. Hem aileniz ve çocuklarınız hem de arkadaşlarınızla Ormanya’da muhteşem bir haftasonu geçirebilirsiniz. Kocaeli’de bulunan Ormanya, doğa tatillerinin vazgeçilmez rotaları arasına şimdiden girdi!

Günübirlik Kültür Turları

Günübirlik kültür turları, koca bir tatili tek güne sığdırmayı başararak ziyaretçilerin vakit tasarrufu yapmasına yardımcı oluyor. Bulunulan şehrin yakınlarındaki önemli destinasyonlara gerçekleştirilen bu turlar, sizlere, stresten uzaklaşarak Türkiye’nin doğal ve tarihî güzelliklerini keşfetme şansı veriyor. İstanbul, İzmir ve Ankara başta olmak üzere pek çok noktadan kalkışla gerçekleşen günübirlik turlar, tatil severlere unutulmaz anılar kazandırıyor.

Türkiye’nin dört bir yanında birbirinden değerli doğal güzellikler ve tarihe damga vurmuş ören yerlerinin bulunması, günübirlik turların önemini daha da artırıyor. Türkiye’nin neresinden yola çıkarsanız çıkın, aynı gün içinde gidip dönebileceğiniz mesafede bir doğa cennetine ya da kültür mabedine rastlayabilirsiniz. Siz de doğal güzellik konseptli ya da tarih temalı kültür turlarını tercih edebilir; hemen yakınlarınızdaki az bilinen saklı güzellikleri keşfedebilirsiniz. TSA Travel’ın sunduğu günübirlik tur seçenekleri ile antik medeniyetlerin gizlerini açığa çıkarabilirsiniz.

Günübirlik Kültür Turları İçin TSA Travel’da Öne Çıkan Seçenekler:

  • Yedigöller Turu: Bolu’nun doğa harikası Yedigöller, Büyük Yedigöller Millî Parkı içerisinde yer alıyor. Kaplıcaları sebebiyle de ilgi çeken park, nilüfer çiçekleri ve dünyada az rastlanan yaşlı ağaçlarıyla doğa severleri büyülüyor. İstanbul’dan kara yoluyla oldukça kısa sürede ulaşım sağlanan Yedigöller, günübirlik turlarla ziyaret edilebiliyor.

  • Maşukiye – Sapanca – Abant Turu: Tur; İzmit’in baş döndüren güzellikteki doğa harikası Maşukiye’yi, Sakarya’nın saklı cenneti Sapanca’yı ve Bolu’nun Abant Gölü’nü aynı gün içinde ziyaretçilerine tanıtıyor. Sapanca Gölü’nün Kartepe eteklerine dökülen Maşukiye Şelalesi, eşsiz bir doğal parkın içerisinde yer alıyor.

  • Şile – Ağva – Polonezköy Turu: İstanbul’un saklı incileri olan Şile, Ağva ve Polonezköy’ü görme avantajı sağlayan tur, yemyeşil büyük ağaçlar, cıvıl cıvıl kuş sesleri ve doğa ile başbaşa kalma fırsatı sunuyor. İstanbul trafiği ve stresinden uzaklaşmak isteyen tatil severler için haftanın yorgunluğunu atma olanağı tanıyor.

Kurban Bayramı Kültür Turları

9 Temmuz 2024 – 12 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Kurban Bayramı, yazın en güzel dönemine denk gelmesi nedeniyle mükemmel bir tatil fırsatı anlamına da geliyor. 8 Temmuz Cuma günü Kurban Bayramı arefesi. Arefe günü yarım gün resmi tatil olarak belirlenmiştir. Yarım gün ayrıca ek izin kullanacakları 5 günlük bir yaz tatili bekliyor. Siz de bu eşsiz fırsatı değerlendirmek; yazın en güzel günlerini görkemli sahillerde ve kaliteli otellerde geçirmek isterseniz erken rezervasyon yapabilirsiniz. Kurban Bayramı kültür turları fırsatlarından faydalanabilir ve bu çok özel dönemi hem kendiniz hem de aileniz için muhteşem bir ödüle dönüştürebilirsiniz.

Kurban Bayramı’nda tercih edebileceğiniz kültür turu seçeneklerinin başında tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyanın hayranlığını kazanan Antalya geliyor. TSA Travel özel fırsatlarından yararlanarak muhteşem bir tatil geçirebileceğiniz Antalya, tarihi Alanya Kalesi ve antik kentleriyle de etkileyici bir seçenek olarak göz dolduruyor. Ayrıca; Bodrum, Ayvalık, Kuşadası, Foça gibi bölgeler de Kurban Bayramı’nda bayram keyfini ikiye katlayabileceğiniz tatil yöreleri arasında bulunuyor.

İzmir Çıkışlı Kültür Turları

TSA Travel’da listelenen İzmir çıkışlı kültür turları, İzmir ve çevresinde yaşayan tatil severlere direkt olarak kendi bölgelerinden yola çıkarak vakit tasarrufu yapmak gibi son derece cazip bir fırsat sunuyor.

Ankara Çıkışlı Kültür Turları: TSA Travel ile Keşfe Çıkın

TSA Travel olarak, Ankara ve çevresinde yaşayan tatil severlere özel kültür turları sunuyoruz. Kapadokya, Karadeniz, Ege ve İstanbul bölgelerine yapılan kısa ya da uzun süreli kültür turları, bu bölgeler için listelenen programlar arasında öne çıkıyor. TSA Travel ile başlayan Doğu Anadolu’ya giden tren rotaları, en güzel tur alternatiflerinden birini oluşturuyor. Özellikle Van gölü ekspresi turları Doğu’nun incisi Van’ı keşfetmenizi ve muhteşem kış ve bahar manzaralarına tanıklık etmenizi sağlıyor. TSA Travel kültür turları, yalnızca yurt içindeki destinasyonlarla sınırlı kalmıyor.

Kültür turları arasında Doğu ve Orta Avrupa’ya yönelik yurt dışı turları da TSA Travel ile Ankara ve çevresinden gelen tatil severlere özel olarak sunuluyor. Bulgaristan, Makedonya ve Bosna Hersek dâhil 9 ülkenin ziyaret edildiği ve ekstra turları da kapsayan Balkanlar turu, çok sayıda tatil sever tarafından tercih ediliyor. Prag, Viyana ve Budapeşte’nin ziyaret edildiği Orta Avrupa turu da dünyaca ünlü bu şehirleri tek seferde gezme şansı sunuyor.

En Uygun Yurtiçi Turlar: TSA Travel ile Unutulmaz Anılar Biriktirin

TSA Travel, promosyonlu tur seçenekleri ve son dakika fırsatları ile seyahat severlere uygun fiyatlı tur fırsatları sunuyor. Siz de en uygun yurt içi turlarından faydalanmak istiyorsanız, sitede fiyata göre arama yapabilir; istediğiniz turu seçebilirsiniz. En uygun yurt içi turlar arasında bulunan “her şey dâhil” konseptleri de fiyat/performans açısından son derece avantajlı seçenekler olarak öne çıkıyor. Yılbaşı döneminde düzenlenen ekstra turlar sayesinde hem uygun fiyatlı hem de eğlenceli yılbaşı turları arasından seçim yapılabiliyor.

Ayrıca tarihe meraklı olanlar TSA Travel ile Göbeklitepe turları ile tarihin gizemli odalarında seyahat edebilir. Kampanyalı fiyatlardan hemen şimdi yararlanarak hayalinizdeki yurtiçi turlara gidebilirsiniz.

Dünya standartlarındaki kaliteli tesislerde gerçekleştirilen her şey dâhil turlar, bu tesislerin tüm olanaklarından oldukça uygun fiyatlarla faydalanmanıza imkân tanıyor. Kredi kartlarına taksitlendirme seçenekleri de bulunan doğa ve tarih temalı kültür turları, tüm tatillerinizi unutulmaz deneyimlere dönüştürüyor. Ayrıca erken rezervasyon indirimlerinden hemen şimdi yararlanabilirsiniz. Öncesinde resmi tatil günleri kontrolü yapıp, sonrasında seyahatinizi planlayabilirsiniz.